Kredsinddeling 2016/17

Der er til turneringen i år tilmeldt 71 seniorhold og 22 ungdomshold. 
Efter jul er der anmeldt 1 seniorhold og 1 ungdomshold ekstra. 
Kredsinddelingen efter jul er anført her under.
FBTUs turneringsudvalg.

 

Holdliste 2016/17
Fynsserien  
Allested 1 torsdag 19.15
Ejby 1 onsdag 19.30
FIF 1 torsdag 19.00
Faaborg 1 tirsdag 19.30
Langeskov BTK 1 onsdag 19.30
Langeskov BTK 2 onsdag 19.30
Stenstrup 1 mandag 19.00
Svendborg BTK 1 mandag 19.00
Triton 2 tirsdag 19.15
Triton 3 tirsdag 19.15
Serie 1
Allested 2 tirsdag 19.15
FIF 2 torsdag 19.00
Faaborg 2 tirsdag 19.30
KBC 1 fredag 19.00
OB 3 onsdag 19.15
OB 4 onsdag 19.15
Skårup 1 mandag 19.00
Triton 4 tirsdag 19.15
Triton 5 tirsdag 19.15
Serie 2, opr.
Bat 2 onsdag 19.00
BBB 1 mandag 19.30
Ejby 2 onsdag 19.30
KBC 2 fredag 19.00
Næsby 1 onsdag 19.30
OB 6 onsdag 19.15
Triton 6 torsdag 19.15
Triton 7 torsdag 19.15
Triton 9 tirsdag 19.15
 Tved 1  mandag  20.00
Serie 2, nedr.
Bat 1 tirsdag 19.00
Højby 1 onsdag 19.15
Munkebo 1 tirsdag 19.00
KRIF 1 mandag 19.15
Nyborg 1 onsdag 19.30
OB 5 onsdag 19.15
Triton 10 torsdag 19.15
Triton 8 tirsdag 19.15
0
 0
Serie 3, kreds 1
Bat 3 onsdag 19.00
BBB 2 mandag 19.30
Faaborg 3 tirsdag 19.30
Korup 1 mandag 19.00
Gislev 1 onsdag 19.30
Højby 2 onsdag 19.15
OB 7 onsdag 19.15
Triton 11 tirsdag 19.15
 Serie 3, kreds 2
Tved 2  mandag  20.00
Allested 3 tirsdag 19.15
BBB 3 mandag 19.30
Langeskov BTK 3 onsdag 19.30
Næsby 2 onsdag 19.30
Otterup 1 tirsdag 19.00
Skårup 2 onsdag 19.00
KBC 3 fredag 19.00
 Serie 4, kreds 1
Faaborg 4  tirsdag 19.30
KRIF 2 mandag 19.15
Gislev 2 onsdag 19.30
FIF 3 torsdag 19.00
Faaborg 5 tirsdag 19.30
KBC 4 fredag 19.00
Triton 14 tirsdag 19.15
Næsby 3 onsdag 19.30
Triton 12 torsdag 19.15
Triton 13 tirsdag 19.15
 Serie 4, kreds 2
Ejby 3  onsdag 19.30
Bat 4 tirsdag 19.00
Højby 3 onsdag 19.15
BBB 4 mandag 19.30
Langeskov BTK 4 onsdag 19.30
Nyborg 2 mandag 19.30
Korup 2 mandag 19.00
Tommerup Idræt 2 onsdag 19.00
Tommerup Idræt 1 tirsdag 19.00

UNGDOM FORÅR

Ungdom A

Triton 2      tirsdag 17.15
OB 2            torsdag 17.00
Næsby 1      onsdag 18.00
Højby 1        torsdag 17.00
Nyborg 1      tirsdag 17.00
Hep 1            mandag 19.00
BBB 1           tirsdag 17.30
Årslev 1        torsdag 18.30

Ungdom B

Årslev 2        torsdag 18.30
Langeskov 1  onsdag 17.45
OB 3               torsdag 17.00
Nyborg 2       tirsdag 17.00
Korup 1          torsdag 18.00

Ungdom C

BBB 2           tirsdag 17.30
Næsby 2      onsdag 18.00
Triton 2       tirsdag 17.15
Ejby 1           onsdag 18.30
Faaborg 1     onsdag 17.45

Ungdom D

Hep 2             mandag 19.00
Langeskov 2  onsdag 17.45
OB 4               torsdag 17.00
Korup 2          torsdag 18.00
Ejby 1              onsdag 18.30