FBTU klubadresser

*ALLESTED (AUI) Klubnr. 20200
Formand:      Jesper Hviid, Møllebakken 20, 5672 Broby, tlf. 40 21 74 63, jhviid77@gmail.com
Spillested:     Allested Fritidscenter, Skolevej 1 B, Allested.
Klubdragt:    Blå/blå.

ASSENS B.T.K. (Assens) Klubnr. 20238
Klubben er udmeldt pr. 1/7 2014.

*BTK BAT ODENSE (Bat) Klubnr. 20203
Formand:      Lars Sørensen, Oppermannsvej 17, 2. tv, 5230 Odense M, tlf. 30 80 86 50, larssorendk@yahoo.dk
Spillested:     Pårup Skole, Paarupvej 19, 5210 Odense NV, indgang A, i kælderen.
Klubdragt:    Grøn/blå.


*BBB-Bordtennis (BBB) Klubnr. 20204
Formand:      Lars M. Pedersen, Åbakken 61, 5250 Odense SV, tlf. 25 29 17 08, marquard.lars@gmail.com, www.bbbsport.dk.
Spillested:     Rasmus Rask hallen + H1, Brændekildevej 40, Odense SV.
Klubdragt:    Rød/sort.


*BTK Ejby (Ejby)
Klubnr. 20205
Formand:      Jimmy Rusberg, Nørregade 94, 5592 Ejby, tlf. 20 11 27 45, jimmyrusbjerg@yahoo.dk, www.btkejby.dk.
Spillested:     Multisalen, Ejby Hallen, Halvej 5, 5592 Ejby.
Klubdragt:    Rød/sort.


*FJORDAGER IF (FIF) Klubnr. 20207
Formand:      Lars Jensen, Præstevej 71, 5210 Odense NV, tlf. 31 15 84 09, mail: le.je@kalnet.dk, www.fjordagertennis.dk.
Postmodt:     Søren Kej Kromann, Idas Allé 4, 5250 Odense SV, tlf. 53 53 97 58, soren.kej@gmail.com.
Spillested:     Fjordagerhallen, Strandvejen 39, Seden.
Turn.leder:    Søren Kej Kroman.
Klubdragt:    Grøn/sort.


*FAABORG BORDTENNISKLUB (FB&IF) Faaborg
Klubnr. 20209
Formand:      Kim Sommer Mogensen, Bjernevej 46, 5600 Faaborg, tlf. 31 61 06 04, mail : faaborgbordtennisklub@gmail.com www.faaborgbordtennisklub.dk
Spillested:     Forum Faaborg  annexhal, Sundvænget 8, Faaborg.
Turn.leder:
Senior 1: Lars Højlyng – 2086 6531, mail: lars_hoejlyng@outlook.dk
Senior 2: Carsten Hjelholt 4025 2768
Senior 3: Knud-Erik Ø. Nielsen – 6261 3288
Senior 4: Kaj Rasmussen – 6261 7814
Senior 5: Edmund Brandt – 5074 2242
Ungdom:      Lotte Deifuss – 2570 1967
Klubdragt:    Grøn/sort.


*GISLEV BORDTENNISKLUB (G.I.F.)
Klubnr. 20210
Formand:      Lars Hedegård, Bogfinkevænget 1, 5854 Gislev  tlf. 20 47 68 17, lh73@live.dk.
Spillested:     Gislev Hallen, Skolevej 9, 5854 Gislev.
Klubdragt:    Grå/grå.


GLAMSBJERG BTK (Glamsbjerg)
Klubnr. 20246
Klubben er udmeldt pr. 1/3 2016.


’GUDBJERG IDRÆTSFORENING (Gudbjerg)
Klubnr. 20208
Klubben er udmeldt pr. 5/8 2014.


*BTK “HEP” RINGE (HEP) Hep Klubnr. 20211
Formand: Susanne Husted, Boltinggårdsvej 22, 5750 Ringe, tlf. 24 77 11 48, husted.sylvest@gmail.com.
Spillested:     Midtfyns Fritidscenter (hal 2), Søvej 34, Ringe.
Klubdragt:    Rød/blå.

 

*HØJBY S & G (Højby) Klubnr. 20213
Formand:      Michael Agergaard, Klaus Berntsens Vej 126, 5260 Odense S, tlf. 30 29 77 65, bitmike1971@gmail.com. Hjemmeside:                      www.hojby-sg.dk/p7.asp
Spillested:     Senior: Højby hallen (Multihallen) omklædning mellem cafeteria og multihal i den nye hal, Nørrelunden 20 C, 5260 Odense S. (Hallen findes bedst ved at køre ned til rundkørslen ved Brugsen).
Spillested:    Ungdom: Kælderen på Højby skole
Turn.leder:    Ungdom: John Jørgensen, 28 91 11 46, mail: johnj@oncable.dk.
Klubdragt:    Blå/blå.


~HAARBY BTK Klubnr. 20250
Klubben er udmeldt pr. 1/3 2016.


*KERTEMINDE BORDTENNIS CLUB (KBC) KBC
Klubnr. 20214
Formand:      Poul Boisen, Sybergsvænget 1, 5300 Kerteminde, tlf. 41 60 59 69, mail: boisen.poul@gmail.com, www.kbc-bordtennis.dk.
Spillested:     Kertemindehallen, Enggade 19, Kerteminde.
Senior 1:        Formanden
Senior 2:        Kenneth Petersen, tlf.60 85 70 07, iskongen44@gmail.com
Senior 3:        Erling Laursen, tlf. 31 65 56 55, raulet@stofanet.dk
Senior 4:        Johannes Kock, tlf. 22 27 06 41.
Klubdragt:    Blå/blå.


*KORUP IF (KIF)
Klubnr. 20215
Formand:      Thomas Christensen, Korup Tværvej 1, 5210 Odense NV, tlf. 21 32 44 88, bager152000@yahoo.dk, www.korup-bordtennis.dk.
Turn.leder:    Senior: Tommy Jensen, Uglevangen 4, 5210 Odense NV, tlf. 26 85 35 35, uglevangen4@gmail.com.
Ungdom: Formanden.
Spillested:     KKIC – Den nye Koruphal, Præstevej 12, 5210 Odense NV.
Klubdragt:    Blå/blå.


*KULLERUP REFSVINDINGE IF (KRIF) Klubnr. 20216
Formand:      Niels Peder Lindegaard, Krystalvænget 13, 5863 Ferritslev, tlf. 60 29 37 74, npl@cabinplant.com. Hjemmeside: KRIF.dk.
Spillested:     Sølyst, Juulskovvej 1 (gymnastiksalen), 5853 Ørbæk,  (kun indkørsel til gymnastiksalen fra Juulskovvej – skilt til idrætsplads).
Turn.leder:    Sen. 1: Niels Peder Lindegaard, tlf. 60 29 37 74, npl@cabinplant.com.
Sen. 2: Freddy Mortensen, tlf. 41 47 45 98, FPmortensen@gmail.com.
Klubdragt:    Blå/blå.


~KVÆRNDRUP BORDTENNIS (KB) Klubnr. 20233
Formand:      Ena Kirkegaard, Kalkbrænderrivej 3, 5772 Kværndrup, tlf. 60 51 52 28, ena.krog@gmail.com / ena.k@email.dk.
Turn.leder:    Brian Kirkegaard, Kalkbrænderrivej 3, 5772 Kværndrup, tlf. 41 56 29 20.
Spillested:     Tre Ege Skolen (drengesal), Kværndrup Kirkevej 3, 5772 Kværndrup.
Klubdragt:    Sort/sort.


*LANGESKOV BTK (LBTK) Klubnr. 20217
Formand:      Henrik Bækkelund, Bakkegårds Allè 8, 5550 Langeskov, tlf. 42 50 76 90, henrik@langeskovbtk.dk, www.langeskovbtk.dk eller www.facebook.dk/langeskovbtk.
Spillested:     Langeskov skole afd. Pilen, Lavindsgårdsvej 7, 5550 Langeskov.
Turn.leder:    Sen. 1: Hans henrik Jørgensen, 27 14 50 55.
Sen. 2: Henrik Bækkelund,  tlf 42 50 76 90, henrik@langeskovbtk.dk
Sen. 3: Claus Hansen, 40 95 37 66.
Sen. 4: Anders Lund, 60 48 49 88.
Ungdom: Formanden.
Klubdragt:    Grøn-sort/sort.


~LAVIA ODENSE (Lavia)
Klubnr. 20248
Formand:      Bent Jakobsen Clausen, Brolandsvej 35 C, 5320 Agedrup, tlf. 40 44 73 91, bcl@webspeed.dk.
Spillested:     Lundhaveskolen, Døckerslundsvej 186, Odense C.
Klubdragt:    Rød/sort.


MARSTAL (Marstal)
Klubnr. 20249
Formand:      Jan Gudmundsson, Primulavej 5, 5960 Marstal, tlf. 62531429, jangud@get2net.dk.


*MUNKEBO BORDTENNISKLUB (MBTK) Klubnr. 20219
Formand:      Diana F. Hansen, Rosendalen 405, 5330 Munkebo, tlf. 51 36 17 21, mail: trilindra@gmail.com
Spillested:     Troelskær, Festsalen, Lindøalleen 51, 5350 Munkebo.
Klubdragt:    Blå/blå.


*NYBORG G & IF (NG & IF) Klubnr. 20221
Formand:      Frank Vikkelsøe, Toldbodgade 20 st.th, 5800 Nyborg, tlf. 21 27 47 84, ftv@c.dk, www.nyborgbordtennis.dk.
Spillested:     Landporten, Lindeallè, Nyborg.
Turn.leder:    Peter Ahlstrøm Johansen, Grævlingevænget 12, 5800 Nyborg, tlf. 51 92 73 43, peter.stmd@get2net.dk.
Klubdragt:    Lyseblå/mørkeblå.


*NÆSBY IF (NIF) Klubnr.
20222
Formand:      Britta Lund, Dalsvinget 3, 5270 Odense N, tlf. 26 13 54 53, b.lund@teliamail.dk, http://naesby-if.dk.
Postmodt:     Poul Lund Dalsvinget 3, 5270 Odense N, tlf. 26 13 54 53.
Spillested:     Næsby skoles gymnastiksal, Skolevej 7, Næsby.
Klubdragt:    Grøn/sort.


*OB-Bordtennis (OB) Klubnr. 20223
Formand:      Asger Rasmussen, Engvej 52, 5230 Odense M, tlf. 51 67 12 23, ara@vucfyn.dk, www.obbordtennis.dk
Spillested:     Kaserne Hallen, Sdr. Boulevard 17-19, 5000 Odense C. Vedr. parkeringsproblemer – se klubbens hjemmeside.
Turn.ledere:
Sen. 3: Thomas Hvid, 50 46 00 03
Sen. 4: Kasper Polk, 20 24 14 09, Kaspergjeding@gmail.com
Sen. 5: Peter Jensen, 40 38 63 72
Sen. 6: Torben Klein, 20827794, Torbenklein@hotmail.com
Sen. 7: Jens Povl Barkler, 21 13 88 66, jp_barkler@privat.dk
Ungdom:       Rune Risgaard, tlf. 23 34 73 14, Rune_Risgaard@hotmail.com
Klubdragt:    Blå/blå.


” ODENSE SYGEHUS IF (O.S.I.)
Klubnr. 20226
Klubben er udmeldt pr. 1/8 2013.


*OTTERUP ATLETIK & IF (OAI) Klubnr. 20228
Formand:      Brian Jeppsson, Gauerslund Skovvej 118, 7080 Børkop, tlf. 22 34 99 28, brian_jeppsson@hotmail.com.
Spillested:     Sletten Skole (Otterup skole) (gym.sal), Skolegade 12, Otterup. (indgang gennem omklædningsrummet)
Klubdragt:    Rød/sort.


SKALBJERG BORDTENNISKLUB (SB)
Klubnr. 20232
Klubben er udmeldt 2013.


*SKÅRUP BORDTENNISKLUB Klubnr. 20230
Formand:      Rasmus Grønborg, Rosenkilde 5, 1., 5881 Skårup, tlf. 21 29 24 34, rasg@me.com
Spillested:     Skåruphallen, Åbyvejen 43, 5881 Skårup
Klubdragt:    Sort/sort.


*STENSTRUP IDRÆTSFORENING (StB) Klubnr. 20234
Formand:      Thomas Gelin Pedersen, Fåborgvej 77 A, 5762 Vester Skerninge, Tlf. 50 41 30 65, Gelinpedersen@gmail.com
Spillested:     Stenstruphallen (lille hal), Lærkevej 1A, 5771 Stenstrup.
Klubdragt:    Lyseblå/mørkeblå.


*SVENDBORG BTK Klubnr. 20239
Formand:      Flemming Hansen, Skovsbovej 51, 5700 Svendborg, tlf. 27 61 09 05, flyver.svendborgbtk@gmail.com, www.svendborgbtk.dk
Spillested:     Skåruphallen, Åbyvejen 43, 5881 Skårup
Klubdragt:    Sort/sort.


SØHUS BORDTENNIS (Søhus) Klubnr.  20236
Klubben er udmeldt pr. 25/2 2014.

 

*TOMMERUP IDRÆT Klubnr. 20242
Formand: Birger Markmann, Kirkevej 15, 5690 Tommerup, Tlf. 23 98 78 00, birger.markmann@outlook.dk http://www.tommerupidraet.dk
Senior 1:    Christian Neumann, tlf. 29 60 70 32.
Senior 2:    Ulrik Funch, tlf. 30 96 74 69.
Spillested:  Fyrtårn Tommerup, Tallerupvej 85, 5690 Tommerup.
Klubdragt: Blå/blå.


*BTK TRITON ODENSE (Triton) Klubnr. 20240
Formand:      John Juul Knudsen, Rødegårdsvej 200, 5230 Odense M Tlf: 66 17 87 97/ 22 82 58 76, E-mail: juulen@mail.dk. www.btk-triton.dk / Facebook.com/Btk Triton
Spillested:     Rosengårdsskolens gymnastiksal (alle spillere bedes henvende sig i klubhuset), Rødegårdsvej 200, Odense M, tlf. 65 93 20 33
Ungdom:       Henrik Vonebjerg, 31 84 46 68, vonebjerg@hotmail.com
Klubdragt:    Sort/rød-sort/rød.

 

’TRANEKÆR/TULLEBØLLE IF (TTIF) Klubnr. 20237
Formand:      Martin Søgaard, Spodsbjergvej 30, 5900 Rudkøbing, tlf.: 30297402, veraspods@hotmail.com
Spillested:     Ørstedskolen, H.C. Ørstedvej 10, 5900 Rudkøbing
Klubdragt:


*TVED GYMNASTIK & IF (TG & I) Klubnr. 20241
Formand:      John Jacobsen, Bülowsvej 20, 5700 Svendborg, tlf. 26 25 09 22, lj.jakobsen@stofanet.dk.
Postmodt:     Jan Rosager, Bülowsvej 18, 5700 Svendborg, tlf. 30 13 99 54, rosager@stofanet.dk
Spillested:     Tved Hallen, Skolevej 4, Tved, 5700 Svendborg.
Klubdragt:    Rød/sort.


” VESTER SKERNINGE BORDTENNISKLUB ( ) Klubnr. 20244
Formand:      Thomas Gelin Pedersen, Fåborgvej 77 A, 5762 Vester Skerninge, Tlf. 50 41 30 65, dammpedersen@sydfynsmail.dk
Spillested:     .
Klubdragt:    Gul/blå.


*ÅRSLEV BORD TENNIS CLUB (ÅBC) Klubnr. 20259
Formand:      Vincent Fisker, Hudevad Byvej 31, 5792 Årslev, tlf. 20 11 51 70, vincent@mindmatch.dk.
Spillested:     Årslev hallen, Bøgehøjvej 2, Årslev.
Klubdragt:    Rød/sort.

(~) = redigeret september 2015, (*) = redigeret september 2016 (’, ”) = redigeret september 2013 eller tidligere