Fynsmestre

FYNSKE MESTRE – SENIOR

DAME-SINGLE

1946 Tove Langkjær, OB
1947 Gertrud Gregers Larsen, OBC
1948 Gertrud Gregers Larsen, OBC
1949 Gertrud Gregers Larsen, OBC
1950 Inge Lise Hansen, OB
1951 Inge Lise Hansen, OB
1952 Inge Lise Hansen, OB
1953 Gertrud Gregers Larsen, OB
1954 Tove Hansen, Fremad, Svendborg
1955 Tove Hansen, KB, Svendborg
1956 Tove Hansen, KB, Svendborg
1957 Gertrud Gregers Kjeldsen, OB
1958 Tove Andersen, Bat
1959 Tove Andersen, Bat
1960 Tove Hansen, KB, Svendborg
1961 Gertrud Gregers Kjeldsen, OB
1962 Ane Fisker Knudsen, OBK
1963 Gertrud Gregers Kjeldsen, OB
1964 Anne Mette Sørensen, OB
1965 Anne Mette Sørensen, OB
1966 Anne Mette Sørensen, OB
1967 Anne Mette Sørensen, OB
1968 Ruth Knudsen, HEP
1969 Ruth Knudsen, HEP
1970 Minna Henriksen, HEP
1971 Minna Henriksen, HEP
1972 Minna Henriksen, HEP
1973 Ruth Knudsen, HEP
1974 Lene Friis, Nyborg
1975 Minna Henriksen, OBC/SM
1976 Minna Henriksen, OBC/SM
1977 Minna Henriksen, OBC/SM
1978 Charlotte Polk, Skt. Klemens
1979 Charlotte Polk, OB
1980 Jette Christoffersen, OB
1981 Charlotte Polk, OB
1982 Charlotte Polk, OB
1983 Charlotte Polk, OB
1984 Charlotte Polk, OB
1985 Charlotte Polk, OB
1986 Charlotte Polk, OB
1987 Charlotte Polk, OB
1988 Charlotte Polk, OB
1989 Charlotte Polk, OB
1990 Charlotte Polk, OB
1991 Jonna G. Sørensen, OB
1992 Charlotte Gjeding, OB
1993 Jonna G. Sørensen, OB
1994 Lisbeth Poulsen, OB
1995 Mette Nielsen, OB
1996 Gitte Sindbjerg, OB
1997 Charlotte Gjeding, OB
1998 Gitte Sindbjerg, OB
1999 Gitte Sindbjerg, OB
2000 Gitte Sindbjerg, OB
2001 Malene Nikolaisen, Triton
2002 Gitte Sindbjerg, OB
2003 Malene Nikolaisen, Triton
2004 Charlotte Polk, OB
2005 Charlotte Polk, OB
2006 Charlotte Polk, OB
2011 Charlotte Polk, OB
2013 Mette Nielsen, OB
2016 Ikke spillet

DAME-DOUBLE

1947 Gertrud Gregers Larsen – Tove Langkjær, OBC/OB
1948 Inga Hansen – Tove Langkjær, OB
1949 Inge Lise Hansen – Tove Langkjær, OB
1950 Gertrud Gregers Larsen -Inger Kruse Hansen, OBC/Nyborg
1951 Gertrud Gregers Larsen – Inge Lise Hansen, OB
1952 Gertrud Gregers Larsen – Inge Lise Hansen, OB
1953 Lilian Knudsen – Birthe Tannapfel, Bat
1954 Anny Andersen – Tove Andersen, Bat
1955 Gertrud Gregers Larsen – Ellinor Abildgaard, OB/B.55
1956 Tove Hansen – Inger Kruse Hansen, KB/Nyborg
1957 Gertrud Gregers Kjeldsen – Lilian Christiansen, OB
1958 Anny Andersen – Tove Andersen, Bat
1959 Anny Andersen – Tove Andersen, Bat
1960 Gertrud Gregers Kjeldsen – Tove Andersen, OB/OBC
1961 Birthe Hallberg – Jytte Hallberg, Tåsinge
1962 Gertrud Gregers Kjeldsen – Tove Andersen, OB
1963 Anne Mette Sørensen – Ane F. Knudsen, OB
1964 Anne Mette Sørensen – Kirsten Jørck, OB
1965 Anne Mette Sørensen – Ane Fisker Knudsen, OB
1966 Anne Mette Sørensen – Ane Fisker Knudsen, OB
1967 Anne Mette Sørensen – Gertrud Gregers Kjeldsen, OB
1968 Ruth Knudsen – Lene Frederiksen (Friis), HEP/Nyborg
1969 Ruth Knudsen – Lilli Rask, HEP
1970 Ruth Knudsen – Minna Henriksen, HEP
1971 Ruth Knudsen – Minna Henriksen, HEP
1972 Ruth Knudsen – Minna Henriksen, HEP
1973 Karin Bruntse – Kirsten Hechmann, HEP
1974 Ruth Knudsen – Lene Friis, HEP/Nyborg
1975 Ane Richter – Kirsten Hechmann, OB
1976 Minna Henriksen – Kirsten Pedersen, OBC/SM
1977 Katrine Dalsgaard – Susanne Geisler, OB/Nyborg
1978 Lene Friis – Charlotte Polk, SIF/Skt. Klemens
1979 Lene Friis – Charlotte Polk, SIF/OB
1980 Minna Henriksen – Gitte Nielsen, OBC/SM
1981 Inge H. Pedersen – Anne Jensen, OB
1982 Charlotte Polk – Anne-Marie Hartmann, OB
1983 Charlotte Polk – Jonna G. Sørensen, OB
1984 Jonna G. Sørensen – Bettina F. Schmidt, OB
1985 Minna Henriksen – Mette Jørgensen, OBC/SM
1986 Jonna G. Sørensen – Bettina F. Schmidt, OB
1987 Minna Henriksen – Mette Jørgensen, OBC/SM
1988 Minna Henriksen – Mette Jørgensen, OBC/SM
1989 Minna Henriksen – Britta Behm, OBC/Næsby
1990 Inge H. Pedersen – Charlotte Polk, OB
1991 Jonna G. Sørensen – Mette Nielsen, OB
1992 Charlotte Gjeding – Jonna G. Sørensen, OB
1993 Mette Nielsen – Charlotte Hundebøll, OB
1994 Jonna G. Sørensen – Lisbeth Poulsen, OB
1995 Jeanette Jørgensen – Rikke Milling, OB
1996 Mette Nielsen – Mette Pedersen, OB
1997 Mette Nielsen – Charlotte Gjeding, OB
1998 Mette Nielsen – Charlotte Gjeding, OB
1999 Gitte Sindbjerg – Rikke Milling, OB
2000 Gitte Sindbjerg – Rikke Milling, OB
2001 Jeanette Jørgensen – Rikke Milling, KBC/OB
2002 Gitte Sindbjerg – Irene Nim Hansen, OB
2003 Ikke spillet
2004 Inge H. Rasmussen – Charlotte Polk, OB
2005 Inge H. Rasmussen – Charlotte Polk, OB
2016 Ikke spillet

HERRE-SINGLE

1943 Oluf Henriksen, OBC
1944 Oluf Henriksen, OBC
1945 Gudmund Hansen, OBC
1946 Oluf Henriksen, OBC
1947 Paul Jespersen, OBC
1948 Peter Jørgensen, OBC
1949 Poul Jørgensen, OBC
1950 Leif Knudsen, Stenstrup
1951 Leif Knudsen, Stenstrup
1952 Leif Knudsen, Stenstrup
1953 Leif Knudsen, Stenstrup
1954 Leif Knudsen, Stenstrup
1955 Leif Knudsen, Stenstrup
1956 Ove Jensen, OB
1957 Arne Høj, Fåborg
1958 Arne Høj, Fåborg
1959 Arne Høj, Fåborg
1960 Arne Høj, Fåborg
1961 Henning Rasmussen, OBC
1962 Ole Høj, Fåborg
1963 Henning Rasmussen, OBC
1964 Benny Jensen, OB
1965 Benny Jensen, OB
1966 Benny Jensen, OB
1967 Benny Jensen, OB
1968 Benny Jensen, OB
1969 Benny Jensen, OB
1970 Benny Jensen, OB
1971 Uffe Pedersen, OB
1972 Uffe Pedersen, OB
1973 Uffe Pedersen, OB
1974 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1975 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1976 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1977 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1978 John Iversen, OBC/SM
1979 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1980 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1981 Niels Bjørkbom, Svendborg
1982 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1983 Jan Børjesson, OBC/SM
1984 Jan Børjesson, OBC/SM
1985 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1986 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1987 Allan Bentsen, Triton
1988 Jørgen B. Jensen, OB
1989 Tonny D. Jensen, Triton
1990 Allan Bentsen, Triton
1991 Søren Jacobsen, OB
1992 Allan Bentsen, Triton
1993 Søren Jacobsen, OB
1994 Jesper Hansen, OB
1995 Carsten Egeholt, OB
1996 Carsten Egeholt, OB
1997 Carsten Egeholt, OB
1998 Mogens Sonnichsen, OB
1999 Mads Peter Jannings, OB
2000 Mads Peter Jannings, OB
2001 Carsten Jacobsen, Triton
2002 Allan Bentsen, Triton
2003 Mogens Sonnichsen, Triton
2004 Poul Sørensen, OB
2005 Poul Sørensen, OB
2006 Mogens Sonnichsen, Triton
2007 Mogens Sonnichsen, Fjordager
2008 Mads Peter Jannings, OB
2009 Rasmus Klein-Døssing, OB
2010 Ole B. Jensen, Triton
2011 Rasmus Klein-Døssing, OB
2012 Andy Mariano Pereira Diez, OB
2013 Simon S. Nielsen, Svendborg BTK
2014 Rasmus Klein-Døssing, OB
2015 Mogens Sonnichsen, Fjordager
2016 Mogens Sonnichsen, Fjordager

HERRE-DOUBLE

1943 Gudmund Hansen – Carsten Pedersen, OBC
1944 Edward Madsen – Arnt Nielsen, Dalum
1945 Carlo Højer – Carlo Thaarup, AB, Svendborg
1946 Oluf Henriksen – Gudmund Hansen, OBC
1947 Poul Jørgensen – Peter Jørgensen, OBC
1948 Paul Jespersen – Oluf Henriksen, OBC
1949 Gudmund Hansen – Erik Englund, OBC
1950 Leif Knudsen – Hans Larsen, Stenstrup
1951 Ove Jensen – Poul Henriksen, OB
1952 Poul Jørgensen – Oluf Henriksen, OB/Ping-Pong
1953 Leif Knudsen – Svend Aage Chris­tensen, Stenstrup
1954 Ove Jensen – Preben Trolle, OB
1955 Arne Høj – Peder Jensen, Fåborg
1956 Arne Høj – Ole Høj, Fåborg
1957 Ove Jensen – Flemming Plange, OB
1958 Arne Høj – Ole Høj, Fåborg
1959 Arne Høj – Ole Høj, Fåborg
1960 Arne Høj – Ole Høj, Fåborg
1961 Arne Høj – Ole Høj, Fåborg
1962 Ove Jensen – Henning Rasmussen, OB/OBC
1963 Henning Rasmussen – Vagn Lyhne, OBC
1964 Henning Rasmussen – Vagn Lyhne, OBC
1965 Knud Themmesen – Kaj Hansen, Fåborg
1966 Benny Jensen – Ole Hansen, OB
1967 Henning Rasmussen – Henning Sørensen, OBC
1968 Benny Jensen – Elmer Hansen, OB
1969 Benny Jensen – Elmer Hansen, OB
1970 Benny Jensen – Elmer Hansen, OB
1971 Uffe Pedersen – Gert Ellegaard, OB
1972 Uffe Pedersen – Gert Ellegaard, OB
1973 Uffe Pedersen – Gert Ellegaard, OB
1974 Uffe Pedersen – Gert Ellegaard, OB
1975 Carsten Jacobsen – Keld A. Søren­sen, OBC/SM
1976 Carsten Jacobsen – John Iversen, OBC/SM
1977 Carsten Jacobsen – John Iversen, OBC/SM
1978 Carsten Jacobsen – John Iversen, OBC/SM
1979 Jesper Andersen – Niels Bjørkbom, Svendborg
1980 Asger Rasmussen – Flemming Hansen, Svendborg
1981 Jesper Andersen – Niels Bjørkbom, Svendborg
1982 Asger Rasmussen – Jørgen B. Jensen, Svendborg
1983 Jesper Andersen – Søren Havlit, Svendborg./OB
1984 Carsten Jacobsen – Jan Børjesson, OBC/SM
1985 Asger Rasmussen – Jørgen B. Jensen, Svendborg
1986 Allan Bentsen – Tonny D. Jensen, Triton
1987 Allan Bentsen – Tonny D. Jensen, Triton
1988 Knud Brunbjerg – Søren Havlit, OB
1989 Søren Jensen – Ulrik Stein, BM/Triton
1990 Søren Storm – Morten Eriksen, OB
1991 Knud Brunbjerg – Søren Havlit, OB
1992 John Iversen – Ulrik Stein, Triton
1993 Jesper Hansen – Søren Jacobsen, OB
1994 Jesper Hansen – Søren Jacobsen, OB
1995 Jesper Hansen – Søren Jacobsen, OB
1996 Carsten Egeholt – Søren Jacobsen, OB
1997 Carsten Egeholt – Søren Jacobsen, OB
1998 Carsten Jacobsen – Mads Peter Jannings, OB
1999 Carsten Jacobsen – Mads Peter Jannings, OB
2000 Knud Brunbjerg – Søren Havlit, OB
2001 Martin Christensen- Henrik Klestrup, SfB
2002 Carsten Jacobsen – Ulrik Stein, Triton
2003 Jim Svenssen – Poul Sørensen, OB
2004 Tonny D. Gjøl – Ulrik Stein, Triton
2005 Morten Hyrup Rasmussen – Poul Sørensen, OB
2006 Carsten Jacobsen – Nicolai Henriksen, Triton
2007 Carsten Jacobsen – Nicolai Henriksen, Triton
2008 Frederik Dalager – Christian Granhøj, Triton/SfB
2009 Ikke spillet
2010 Frederik Dalager – Nicolai Ilsøe Jensen, Triton/OB
2011 Ruben S. Jensen – Rasmus Klein-Døssing, OB
2014 Kim Jensen – Ulrik Stein, Triton
2015 Nicolai Henriksen – Mogens Sonnichsen, Triton/Fjordager
2015 Nicolai Henriksen – Ulrik Stein, Triton

MIXED-DOUBLE

1954 Inge Lise Hansen – Mogens Christensen, OB
1955 Gertrud Gregers Larsen – Ove Jensen, OB
1956 Anny Andersen – Walther Andersen, Bat
1957 Tove Andersen – Leif Knudsen, Bat/Stenstrup
1958 Lilian Christiansen – Arne Høj, OB/Fåborg
1959 Tove Andersen – Henning Rasmussen, Bat/OBC
1960 Tove Andersen – Henning Rasmussen, OBC
1961 Birgit Rasmussen – Henning Rasmussen, KB/OBC
1962 Ane Fisker Knudsen – Walther Richter, OBK/OBC
1963 Ane Fisker Knudsen – Benny Jensen, OB
1964 Anne Mette Sørensen – Knud Themmesen, OB/Fåborg
1965 Ane Fisker Knudsen – Benny Jensen, OB
1966 Anne Mette Sørensen – Benny Jensen, OB
1967 Anne Mette Sørensen – Benny Jensen, OB
1968 Gertrud Gregers Kjeldsen-Benny Jensen, OB
1969 Minna Henriksen – Benny Jensen, HEP/OB
1970 Annette Nielsen – Flemming Nielsen, OBC/SM
1971 Minna Henriksen – Uffe Pedersen, HEP/OB
1972 Lene Friis – Uffe Pedersen, Nyborg/OB
1973 Gerda Jørgensen – Gert Ellegaard, HEP/OB
1974 Kirsten Pedersen – John Iversen, OBC/SM
1975 Rækken aflyst
1976 Minna Henriksen – John Iversen, OBC/SM
1977 Charlotte Polk – Carsten Jacobsen, Skt.Klemens/OBC-SM
1978 Charlotte Polk – Carsten Jacobsen, Skt.Klemens/OBC-SM
1979 Charlotte Polk – Niels Bjørkbom, OB/Svendborg
1980 Lene Friis – Niels Bjørkbom, SIF/Svendborg
1981 Charlotte Polk – Benny Jensen, OB
1982 Charlotte Polk – Jan Børjesson, OB/OBC-SM
1983 Charlotte Polk – Benny Jensen, OB
1984 Inge H. Pedersen – Asger Rasmussen, OB/Svendborg
1985 Charlotte Polk – Benny Jensen, OB
1986 Jonna G. Sørensen – Jørgen B. Jensen, OB
1987 Charlotte Polk – Benny Jensen, OB
1988 Charlotte Polk – Benny Jensen, OB
1989 Charlotte Polk – Asger Rasmussen, OB
1990 Charlotte Polk – Allan Bentsen, OB/Triton
1991 Jonna G. Sørensen – Jørgen B. Jensen, OB
1992 Mette Nielsen – Morten Eriksen, OB
1993 Charlotte Hundebøll – Jesper Hansen, OB
1994 Lisbeth Poulsen – Thorsten Hævdholm, OB
1995 Jeanette Jørgensen – Poul Sørensen, OB
1996 Mette Nielsen – Mads P. Jannings, OB
1997 Charlotte Gjeding – Jørgen B. Jensen, OB
1998 Mette Nielsen – Mads P. Jannings, OB
1999 Mette Nielsen – Mads P. Jannings, OB
2000 Gitte Sindbjerg – Jim Svenssen, OB
2001 Rikke Milling – Martin Christensen, OB/SfB
2002 Lone Madsen – Ulrik Stein, Triton
2003 Inge Bentsen – Mogens Sonnichsen, Triton
2004 Inge Bentsen – Ulrik Stein, Triton
2005 Charlotte Polk – Morten Hyrup Rasmussen, OB
2006 Charlotte Polk – Rasmus Klein Døssing, OB
2011 Charlotte Polk – Asger Rasmussen, OB
2013 Mette Nielsen – Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2016 Ikke spillet

HERRE U21-SINGLE
1998
1999 Ole B. Jensen, Triton
2000 Poul Sørensen, OB
2001
2002 Mads K. Nielsen, OB
2003 Mads K. Nielsen, OB
2004 Mads K. Nielsen, OB
2005
2006 Christian Granhøj, SfB
2007 Frederik Dalager, Triton
2008 Christian Granhøj, SfB
2009 Ikke spillet
2012 Anders Ellegård Hald, OB
2013 Arvin Mazaheri, OB
2014 Arvin Mazaheri, OB
2015 Tonny Huynh, KBC
2016 Malthe Skov Jørgensen, OB

DAME U21-SINGLE
2005 Christina Hupfeldt, Triton
2016 Ikke spillet

SPILLESTEDER – SENIOR
1943 Odense. Fyns Forum
1944 Svendborg. Vestergades Forsamlingshus (Finaler)
1945 Odense. Fyns Forums restaurant
1946 Odense. Skt.Hans Skole
1947 Odense. Fyns Forum
1948 Svendborg Badmintonhal
1949 Nyborg Borgerforening
1950 Odense. Fyns Forum
1951 Odense Badmintonhal
1952 Odense Badmintonhal
1953 Odense Badmintonhal
1954 Ollerup Idrætshøjskole
1955 Odense Badmintonhal
1956 Odense. Fyns Forum
1957 Odense. Fyns Forum
1958 Odense Badmintonhal
1959 Odense Badmintonhal
1960 Odense Badmintonhal
1961 Odense Badmintonhal
1962 Odense. Fyns Forum
1963 Odense Badmintonhal
1964 Odense Badmintonhal
1965 Odense Badmintonhal
1966 Odense Badmintonhal
1967 Sanderum Idrætshal
1968 Fåborg Idrætshal
1969 Odense Idrætshal
1970 Odense Idrætshal
1971 Odense Idrætshal
1972 Odense Idrætshal
1973 Odense Idrætshal
1974 Nyborg Idrætshal
1975 Odense Idrætshal
1976 Odense Idrætshal
1977 Odense Idrætshal
1978 Odense Idrætshal
1979 Svendborg Idrætshal
1980 Od­ense Idrætshal
1981 Odense Idrætshal
1982 Korup Idrætshal
1983 Odense Idrætshal
1984 Ringe Gymnasiehal
1985 Svendborg Idrætshal
1986 Kerteminde Idrætshal
1987 Fraugde Idrætshal
1988 Fåborg Idrætshal
1989 Kerteminde Idrætshal
1990 Fjordager Idrætshal
1991 Langeskov Idrætshal
1992 Fåborg Idrætshal
1993 Langeskov Idrætshal
1994 Svendborg Idrætshal
1995 Kerteminde Idrætshal
1996 Kerteminde Idrætshal
1997 Kerteminde Idrætshal
1998 Kerteminde Idrætshal
1999 Kerteminde Idrætshal
2000 Rosengådsskolens hal
2001 Kerteminde Idrætshal
2002 Kerteminde Idrætshal
2003 Kerteminde Idrætshal
2004 Kerteminde Idrætshal
2005 Kerteminde Idrætshal
2006 Kerteminde Idrætshal
2007 Kerteminde Idrætshal
2008 Kerteminde Idrætshal
2009 Kerteminde Idrætshal
2010 Rosengådsskolens hal
2011 Rosengådsskolens hal
2012 Rosengådsskolens hal
2013 Rosengådsskolens hal
2014 Rosengådsskolens hal
2015 Langeskov Idrætshal
2016 Langeskov Idrætshal

FYNSKE MESTRE – VETERAN

OLD GIRLS SINGLE

1992 Kirsten Hechmann, OB
1993 Minna Henriksen, FHIF
1994 Minna Henriksen, FHIF
1995 Randi Markussen, OB
1996 Inge Rasmussen, OB
1997 Krystina Højbye, Ejby
1999 Karen Rasmussen, Lavia
2003 Inge Rasmussen, OB
2016 Ikke spillet

OLD GIRLS DOUBLE

1993 Minna Henriksen og Britta Behm, FHIF/Næsby
1994 Minna Henriksen og Inge Rasmus­sen, FHIF/OB

OLD BOYS SINGLE

1952 Christian Tipsmark, Nyborg
1953 Christian Tipsmark, Nyborg
1954 Chritian Tipsmark, Nyborg
1955 Christian Tipsmark, Nyborg
1956 Thorsten Christiansen, KB, Svendborg
1957 Verner Hansen, KB, Svendborg
1958 Verner Hansen, KB, Svendborg
1959 Paul Jespersen, OBC
1960 Verner Hansen, KB, Svendborg
1961 Poul Offersen, Bat
1962 Paul Jespersen, OBC
1963 Poul Offersen, Bat
1964 Poul Offersen, Bat
1965 Leif Knudsen, Kirkeby
1966 Poul Offersen, Bat
1967 Carl E. Brandt, OB
1968 Carl E. Brandt, OB
1969 Flemming Plange, OB
1970 Henning Rasmussen, OBC/SM
1971 Flemming Plange, OB
1972 Henning Rasmussen, OBC/SM
1973 Henning Rasmussen, OBC/SM
1974 Henning Rasmussen, OBC/SM
1975 Henning Rasmussen, OBC/SM
1976 Villy Foged, Allested
1977 Hans Jørgen Larsen, Bat
1978 Poul E. Jensen, Dalum
1979 Leif Andersen, HEVA
1980 John Toudahl, OBC/SM
1981 Benny Jensen, OB
1982 Flem­ming Andersen,Munkebo
1983 Benny Jensen, OB
1984 Benny Jensen, OB
1985 Benny Jensen, OB
1986 Benny Jensen, OB
1987 Benny Jensen, OB
1988 Flemming Nielsen, OBC/SM
1989 Flemming Nielsen, OBC/SM
1990 Flemming Nielsen, OBC/SM
1991 Jørgen Schultz, OBC/SM
1992 Arne Riisom, Triton
1993 Flemming Nielsen, Triton
1994 Jørgen B. Jensen, OB
1995 Jørgen B. Jensen, OB
1996 Jørgen B. Jensen, OB
1997 Flemming Hansen, SfB
1998 Arne Riisom, Triton
1999 John Juul Knudsen, Triton
2000 Henning Nicolaisen, OB
2001 John Juul Knudsen, Triton
2002 John Juul Knudsen, Triton
2003 John Juul Knudsen, Triton
2004 Poul Boisen, KBC
2005 Poul Boisen, KBC
2006Allan Pilegaard, FIF
2007 Kim Nielsen, LBBK
2008 Peter Jørgensen, KBC
2009 Jens Erik Wedel Nielsen, OB
2011 Finn Jørgensen, Tved
Fra 2012 Veteran 40 A
2012 Henrik K. Hansen, Svendborg FB
2013 John Juul Knudsen, Triton
2014 Michael Demant Hansen, Triton
2015 Claus Bødker, Faaborg
2016 Jimmy Rusbjerg, BTK Ejby

OLD BOYS DOUBLE
1952 Christian Tipsmark og Jørgen Christiansen, Nyborg/OB
1953 Christian Tipsmark og Aage Olsen, Nyborg
1954 Viggo Jensen, og Hans Henriksen, Middelfart/Ping-Pong
1955 Christian Tipsmark og Aage Olsen, Nyborg
1956 Thorsten og Otto Christiansen, KB, Svendborg.
1957 Verner Hansen og Thorsten Christiansen, KB, Svendborg
1958 Ikke spillet
1959 Verner Hansen og Thorsten Christiansen, KB, Svendborg
1960 Preben Hansen og Kaj Christensen, Marienlyst
1961 Poul Offersen og Villy Bang, Bat/Nyborg
1962 Paul Jespersen og Poul Andkjær, OBC/Munkebo
1963 Poul Offersen og Poul Andkjær, Bat/Munkebo
1964 Poul Offersen og Poul Andkjær, Bat/Munkebo
1965 Verner Hansen og Thorsten Christiansen, Svendborg
1966 Ikke spillet
1967 Ikke spillet
1968 Carl E. Brandt og Flemming Plange, OB
1969 Carl E. Brandt og Flemming Plange, OB
1970 Carl E. Brandt og Flemming Plange, OB
1971 Carl E. Brandt og Flemming Plange, OB
1972 Carl E. Brandt og Flemming Plange, OB
1973 Hans E. Brandt og Bent Mortensen, Marienlyst
1974 Hans E. Brandt og Bent Mortensen, Marienlyst
1975 Hans E. Brandt og Bent mortensen, Marienlyst
1976 Villy Foged og Henning Rasmussen, HEVA/OBC-SM
1977 Hans E. Brandt og Bent Mortensen, Marienlyst
1978 Villy Foged og Poul E. Jensen, HEVA/Dalum
1979 Carl E. Brandt og Flemming Plange, OB
1980 Carl E. Brandt og John Toudahl, OB/OBC-SM
1981 Benny Jensen og Elmer Hansen, OB
1982 Benny Jensen og Elmer Hansen, OB
1983 Benny Jensen og Carl E. Brandt, OB
1984 Benny Jensen og Elmer Hansen, OB
1985 Benny Jensen og Elmer Hansen, OB
1986 Benny Jensen og Jens Povl Barkler, OB
1987 Benny Jensen og Elmer Hansen, OB
1988 Jørgen Schultz og Flemming Nielsen, OBC/SM
1989 Jørgen Schultz og Flemming Nielsen, OBC/SM
1990 Jørgen Schultz og Flemming Nielsen, OBC/SM
1991 Helge Schultz og John Toudahl, OBC/SM
1992 Jens Chr. Pedersen og Villy Foged, Allested
1993 Jørgen B. Jensen og Asger Rasmussen, OB
1994 Jørgen B. Jensen og Asger Rasmussen, OB
1995 Jørgen Schultz og Flemming Nielsen, Triton
1996 Jørgen B. Jensen og Asger Rasmussen, OB
1997 Flemming Hansen og Birger Marcher, SfB
1998 Arne Riisom og John Juul Knudsen, Triton
1999 Arne Riisom og John Juul Knudsen, Triton
2000 John Juul Knudsen og Søren Jensen, Triton
2001 John Juul Knudsen og John Toudahl, Triton
2002 Christian Foldager og Gert Petersen, Næsby
2003 Christian Foldager og Gert Petersen, Næsby
2004 Christian Foldager og Gert Petersen, Næsby
2005 Christian Foldager og Gert Petersen, Næsby
2006 John Juul Knudsen og Allan Pilegaard, Triton/FIF
2007 Kim Nielsen og Ole Jørgensen, LBBK
2008 Ulrik Pedersen og Mogens Sonnichsen, Fjordager
2011 Jørgen B. Jensen og Asger Rasmussen, OB
Fra 2012 Veteran 40 A
2015 Mogens Sonnichsen og Ulrik Pedersen, Fjordager
2016 Mogens Sonnichsen og Ulrik Pedersen, Fjordager

VETERAN 45 SINGLE (fra 2008 Vet. 40)
1978 Flemming B. Jensen, Munkebo
1979 Flemming B. Jensen, Munkebo
1980 Flemming B. Jensen, Munkebo
1981 Carl E. Brandt, OB
1982 Flemming B. Jensen, Munkebo
1983 Flemming B. Jensen, Munkebo
1984 Flem. Birch Jensen, Munkebo
1985 Flemming B. Jensen, Munkebo
1986 Villy Foged, Allested
1987 Flemming B. Jensen, Munkebo
1988 Flemming Larsen, Munkebo
1989 Villy Foged, Allested
1990 Villy Foged, Allested
1991 John Toudahl, OBC/SM
1992 John Toudahl, Triton
1993 Christian Foldager, Næsby
1994 John Toudahl, Triton
1995 Flemming Nielsen, Triton
1996 Flemming Larsen, Munkebo
1997 John Toudahl, Triton
1998 John Toudahl, Triton
1999 Jørgen Schultz, Triton
2000 Jørgen Schultz, Triton
2002 Flemming M. Mouritsen, Triton
2003 Jørgen B. Jensen, OB
2005 Gert Pedersen, Næsby
2006 Gert Pedersen, Næsby
2008 Carsten Jørgensen, Faaborg
2011 Jørgen B. Jensen, OB

VETERAN 55 SINGLE (fra 2008 Vet 60)
2000 Flemming Larsen, Munkebo BTK
2001 Christian Foldager, Næsby
2002 Christian Foldager, Næsby
2003 Christian Foldager, Næsby
2004 Flemming Larsen, Munkebo BTK
2005 Christian Foldager, Næsby
2006 Christian Foldager, Næsby
2007 Flemming Larsen, Munkebo BTK
2008 Christian Foldager, Næsby
2010 Christian Foldager, Næsby
2012 Christian Foldager, LBBK
2013 Christian Foldager, Langeskov BTK
2014 Christian Foldager, Næsby
2015 John Toudahl, Triton
2016 Carsten Jacobsen, Triton

OLD GIRLS/BOYS MIXED
1992 Kirsten Hechmann og Jens Povl Barkler, OB
1993 Minna Henriksen og Jørgen B. Jensen, FHIF/OB
1994 Minna Henriksen og Jørgen B. Jensen, FHIF/OB
1995 Britta Behm og Jørgen B. Jensen, Næsby/OB
1996 Inge Rasmussen og Asger Rasmussen, OB
1997 Charlotte Galthen og Gert Pedersen, VGIF
2002 Tove Grøn og Jan Poulsen, Lavia
2003 Inge Rasmussen og Asger Rasmussen, OB

SPILLESTEDER – VETERAN
1992 Odense Idrætshal
1993 Rosengårdsskolens hal
1994 Rosengårdsskolens hal
1995 Rosengårdsskolens hal
1996 Rosengårdsskolens hal
1997 Rosengårdsskolens hal
1998 Rosengårdsskolens hal
1999 Rosengårdsskolens hal
2000 Rosengårdsskolens hal
2001 Rosengårdsskolens hal
2002 Rosengårdsskolens hal
2003 Rosengårdsskolens hal
2004 Rosengårdsskolens hal
2005 Rosengårdsskolens hal
2006 Rosengårdsskolens hal
2007 Kertemindehallen
2008 Kertemindehallen
2008 Kertemindehallen
2009 Kertemindehallen
2010 Rosengårdsskolens hal
2011 Rosengårdsskolens hal
2012 Rosengårdsskolens hal
2013 Rosengårdsskolens hal
2014 Rosengårdsskolens hal
2015 Langeskov Idrætshal
2016 Langeskov Idrætshal

FYNSKE MESTRE – UNGDOM

DAME JUNIOR SINGLE

1958 Tove Madsen, OB
1959 Tove Madsen, OB
1960 Tove Madsen, OB
1961 Birthe Hallberg, Tåsinge
1962 Ane F. Knudsen, OBK
1963 Anne Mette Sørensen, OB
1964 Anne Tipsmark, Nyborg
1965 Anne Mette Sørensen, OB
1966 Susan Johansen, Nyborg
1967 Susan Johansen, Nyborg
1968 Susan Johansen, Nyborg
1969 Annette Nielsen, OBC/SM
1970 Minna Henriksen, HEP
1971 Minna Henriksen, HEP
1972 Minna Henriksen, HEP
1973 Susanne Geisler, Nyborg
1974 Susanne Geisler, Nyborg
1975 Susanne Geisler, Nyborg
1976 Susanne Geisler, Nyborg
1977 Inge Hyrup Pedersen, OB
1978 Charlotte Polk, Skt. Klemens
1979 Charlotte Polk, OB
1980 Charlotte Polk, OB
1981 Anne Jensen, OB
1982 Bettina Handwerk, OB
1983 Bettina Handwerk, OB
1984 Bettina Handwerk, OB
1985 Lone Korshøj, Munkebo
1986 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1987 Mette Frederiksen, FIF
1988 Pia Skov, OBC/SM
1989 Mette Pedersen, OBC/SM
1990 Mette Nielsen, Langeskov
1991 Rikke Held, Fåborg
1992 Rikke Held, OB
1993 Rikke Milling, OB
1994 Rikke Milling, OB
1995 Jeanette Jørgensen, OB
1996 Rikke Milling, OB
1997 Mette Stein, Triton
1998 Michella H. Mogensen, LBBK
1999 ikke spillet
2000 Anja Limkilde, Triton
2001 Christina Hupfeldt, ÅBC
2002 Christina Hupfeldt, Triton
2003 Christina Hupfeldt, Triton
2004 ikke spillet
2005 Trine Henriksen, Otterup
2016 Natasja Alexia Meyersahm, OB

HERRE JUNIOR SINGLE

1946 Keld Larsen, OB
1947 Hans Larsen, Stenstrup
1948 Hans Larsen, Stenstrup
1949 Mogens Christensen, OB
1950 Boris Christensen, Stenstrup
1951 Henning Rasmussen, OBC
1952 Finn Nørregaard, Stenstrup
1953 Arne Høj, Fåborg
1954 Arne Høj, Fåborg
1955 Ole Høj, Fåborg
1956 Ole Høj, Fåborg
1957 Ole Høj, Fåborg
1958 Kaj Hansen, Fåborg
1959 Bent Aage Thomsen, Fåborg
1960 Jørn Kildemann, OBC
1961 Walther Richter, OBC
1962 Benny Jensen, Bat
1963 Knud Themmesen, Fåborg
1964 Uffe Johansen, Od. KFUM
1965 Svend Anker Petersen, Fåborg
1966 Torben Pedersen, Fåborg
1967 Svend Anker Petersen, Fåborg
1968 Svend Anker Petersen, Fåborg
1969 Torben Pedersen, Fåborg
1970 Uffe Pedersen, Otterup
1971 Uffe Pedersen, OB
1972 Uffe Pedersen, OB
1973 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1974 Keld A. Sørensen, OBC/SM
1975 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1976 Jesper Andersen, Svendborg
1977 Niels Bjørkbom, Svendborg
1978 Niels Bjørkbom, Svendborg
1979 Niels Bjørkbom, Svendborg
1980 Charlotte Polk, OB
1981 Niels Broen, Thorøhuse
1982 Niels Broen, Thorøhuse
1983 Søren Havlit, OB
1984 Karsten Madsen, Svendborg
1985 Allan Bentsen, Triton
1986 Allan Bentsen, Triton
1987 Claus Fribo, Triton
1988 Ulrik Stein, Triton
1989 Søren Jacobsen, OB
1990 Søren Jacobsen, OB
1991 Thorsten Hævdholm, OB
1992 Morten Hansen, OB
1993 Torsten Hævdholm, OB
1994 Michael Eriksen,
1995 Michael Eriksen, OB
1996 Poul Sørensen, OB
1997 Kasper G. Hansen, Korup
1998 Paw Olsen, Nyborg
1999 Rasmus Christensen, Nyborg
2000 Paw Olsen, Nyborg
2001 Anders G. Christiansen, KBC
2002 Rasmus Dideriksen, OB
2003 Rasmus Klein-Døssing, OB
2004 Rasmus Klein-Døssing, OB
2005 Rasmus Klein-Døssing, OB
2006 Frederik Dalager, Triton
2007 Christian Granhøj, SfB
2008 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2009 Ruben S. Jensen, OB
2010 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2011 Ruben S. Jensen, OB
2012 Arvin Mazaheri, OB
2013 Peter Rusbjerg, BTK Ejby
2014 Arvin Mazaheri, OB
2015 Casper Bonde Rasmussen, OB
2016 Jakob Nielsen, OB

PIGE SINGLE

1962 Anne Mette Sørensen,OBK
1963 Ikke spillet
1964 Annie B. Jensen, Nyborg
1965 Annie B. Jensen, Nyborg
1966 Marianne Lind, Nyborg
1967 Minna Henriksen, HEP
1968 Minna Henriksen, HEP
1969 Minna Henriksen, HEP
1970 Dorthe Hårup, Nyborg
1971 Kirsten Pedersen, Nyborg
1972 Susanne Geisler, Nyborg
1973 Kirsten Pedersen, OBC/SM
1974 Inge Hyrup Pedersen,OB
1975 Mette Jørgensen, Nyborg
1976 Charlotte Polk, Skt. Klemens
1977 Helene Kemp OB
1978 Anne Jensen, Thorøhuse
1979 Anne Jensen, Thorøhuse
1980 Winnie Jørgensen, OB
1981 Maja Madsen, Kerteminde
1982 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1983 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1984 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1985 Pia Skov, OBC/SM
1986 Pia Skov, OBC/SM
1987 Mette Pedersen, Fraugde
1988 Irene Nim Hansen, Fraugde
1989 Rikke Held Stenstrup
1990 Malene Nicolaisen, Munkebo
1991 Tenna Rasmussen, Langeskov
1992 Rikke Milling, OB
1993 Rikke Milling, OB
1994 Mette Stein, Triton
1995 May Eriksen, OB
1996 May Eriksen, OB
1997 Heidi Andreasen, Stenstrup
1998 Michella H. Mogensen, LBBK
1999 Christina Hupfeldt, ÅBC
2000 Christina Hupfeldt, ÅBC
2001 ikke spillet
2002 Camilla Nielsen, Stenstrup
2003 ikke spillet
2004 ikke spillet
2005 Emilie Kingo Juul Knudsen, Triton
2008 Trine B. Jensen, ÅBC
2014 Frederikke Røn Nielsen, OB
2015 Frederikke Røn Nielsen, OB
2016 Sophie Svansø, Nyborg

DRENGE SINGLE

1951 Arne Høj, Fåborg
1952 Arne Høj, Fåborg
1953 Ole Høj, Fåborg
1954 Henrik Stenbjerre, Nyborg
1955 Jørn Bærholm, KB, Sv.
1956 Kaj Hansen, Fåborg
1957 Bent Aage Thomsen, Fåborg
1958 Vagn Lyhne, Bat
1959 Vagn Lyhne, Bat
1960 Knud Themmesen, Fåborg
1961 Kjeld Hansen, Thor
1962 Mogens Hansen, Od. KFUM
1963 Esben Johansen, Od. KFUM
1964 Mogens Hansen, Od. KFUM
1965 Erik Biller, Nyborg
1966 Benny Jacobsen, Triton
1967 Benny Jacobsen, Triton
1968 Uffe Pedersen, Otterup
1969 Uffe Pedersen, Otterup
1970 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1971 Carsten Jacobsen, OBC/SM
1972 Peter Rex Christensen, OBC/SM
1973 Jens Salomonsen, Nyborg
1974 Jens Salomomsen, Nyborg
1975 Niels Bjørkbom, Nyborg
1976 Niels Bjørkbom, Svendborg
1977 Niels Bjørkbom, Svendborg
1978 Niels Broen, Thorøhuse
1979 Charlotte Polk, OB
1980 Bent Jensen, OBC/SM
1981 Torben Pedersen, OBC/SM
1982 Jan Gram, Langeskov
1983 Allan Bentsen, Triton
1984 Claus Hansen, Thorøhuse
1985 Ulrik Stein, Triton
1986 Carsten Kofoed, OB
1987 Carsten Kofoed, OB
1988 Nicolai Henriksen, Langeskov
1989 Morten Hansen, OB
1990 Thorsten Hævdholm, OB
1991 Thorsten Hævdholm, OB
1992 Poul Sørensen, OB
1993 Poul Sørensen, OB
1994 Kasper G. Hansen, OB
1995 Mads K. Nielsen, OB
1996 Mads K. Nielsen, OB
1997 Paw Olsen, Nyborg
1998 Rasmus Christensen, Nyborg
1999 Rasmus Christensen, Nyborg
2000 Jens Ulrik Kleemeyer, OB
2001 Anders G. Christiansen, KBC
2002 Rasmus Dideriksen, OB
2003 Kenny Pedersen, Triton
2004 Morten Hyrup Rasmussen, OB
2005 Vanja Salkic, Triton
2006 Andreas Gjeding, OB
2007 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2008 Ruben S.Jensen, OB
2009 Ruben S.Jensen, OB
2010 Magnus Lauenborg, OB
2011 Anders Ellegaard Hald, OB
2012 Mathias Petersen, OB
2013 Markus Munk, BBB-Bordtennis
2014 Casper Bonde Rasmussen, BBB
2015 Lukas Bonderup, OB
2016 Jens Klein-Døssing, OB

YNGRE PIGE SINGLE

1974 Karen Lyager, OB
1975 Charlotte Polk, Skt. Klemens
1976 Charlotte Polk, Skt. Klemens
1977 Ikke spillet
1978 Anne Marie Hartmann, OB
1979 Winnie Jørgensen, OB
1980 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1981 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1982 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1983 Rikke Hansen, Thorøhuse
1984 Eshwari Mortensen, Munkebo
1985 Mette Pedersen, Fraugde
1986 Christina Nielsen, Munkebo
1987 Rie Burchardt, Fraugde
1988 Marlene Nicolaisen, Munkebo
1989 Vanesse Christiansen, OB
1990 Heidi Hansen, OB
1991 Jette Lillesø, Munkebo
1992 Maria Knudsen, OB
1993 May Erichsen, OB
1994 May Erichsen, OB
1995 Laura Hansen, OGIF
1996 Michella H. Mogensen, LBBK
1997 Tina Holst Nielsen, LBBK
1998 Rikke G. Brandt, SfB
1999 Camilla Nielsen, Stenstrup
2000 Camilla Nielsen, Stenstrup
2001 Trine Henriksen, Otterup
2002 Mathilde Riis Jensen, Langeskov
2003 ikke spillet
2004 ikke spillet
2005 Emilie Kingo Juul Knudsen, Triton
2006 Trine Bredkjær Jensen, ÅBC
2007 Trine Bredkjær Jensen, ÅBC
2013 Natasja Alexia Meyersahm, OB
2015 Christina Roed, Langeskov BTK
2016 Mille Helene Hansen, Årslev

YNGRE DRENGE SINGLE

1971 Per Otto Rasmussen, OBC/SM
1972 Jens Salomonsen, Nyborg
1973 Finn Mortensen, Nyborg
1974 Thomas Jelbert, Højme
1975 Niels Bjørkbom, Nyborg
1976 Lars G. Hansen, Sk Klemens
1977 Charlotte Polk, Sk Klemens
1978 Niels Broen, Thorøhuse
1979 Kurt Hansen, Svendborg
1980 Jan Gram, Langeskov
1981 Henrik Madsen, Langeskov
1982 Ole Knudsbo, OB
1983 Claus Fribo, Triton
1984 Jesper Hansen, OB
1985 Jesper Hansen, OB
1986 Michael Grønkjær, Langeskov
1987 Morten Hansen, OB
1988 Kim Jensen, Fraugde
1989 Mads P. Jannings, Triton
1990 Henrik Pendorf, Kerteminde
1991 Poul Sørensen, Kerteminde
1992 Niels U. Egund, OB
1993 Thomas Pedersen, FIF
1994 Mads Nielsen, FIF
1995 Mathias Ludvigsen, OGIF
1996 Kasper Jørgensen, OB
1997 Rasmus Christensen, Nyborg
1998 Jens Ulrik Kleemeyer, OB
1999 Kasper Rasmussen, KBC
2000 Kristian Knudsen, KBC
2001 Kenny Pedersen, Triton
2002 Vanja Salkic, Triton
2003 Nicolas Risager Knudsen, Nyborg
2004 Lasse Dahl, Faaborg
2005 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2006 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2007 Ruben S. Jensen, OB
2008 Ruben S. Jensen, OB
2009 Mads Tranemose, OB
2010 Mads Tranemose, OB
2011 Markus Munk, BBB
2012 Casper Bonde Rasmussen, BBB
2013 Jens Klein-Døssing, OB
2014 Lukas Bonderup, OB
2015 Noah T. Hvid, OB
2016 Noah T. Hvid, OB

PUSLINGE PIGER

1977 Katrine Poulsen, Thorøhuse
1978 Winnie Jørgensen, OB
1979 Anja Andersen, Thorøhuse
1980 Dorthe Larsen, Thorøhuse
1981 Charlotte Nielsen, Thorøhuse
1982 Pia Skov, OBC/SM
1983 Mette Pedersen, Fraugde
1984 Christina Nielsen, Munkebo
1985 Kristina Jacobsen, OB
2006 Katja Bisgaard Jørgensen
2016 Maja Helene Hansen, årslev

PUSLINGE DRENGE

1976 Jesper Østmann, OB
1977 Ole Larsen, Thorøhuse
1978 Torben Pedersen, Vissenbjerg
1979 Morten Jensen, OBC/SM
1980 Lars Richter, Triton
1981 Claus Fribo, Næsby
1982 Thomas Eriksen, Munkebo
1983 Jesper Hansen, OB
1984 Martin Hansen, Nr Lyndelse
1985 Morten Hansen, OB
1998 Rasmus Dideriksen, OB
1999 Kenny Pedersen, Triton
2000 Johan Onslev, OB
2001 Vanja Salkic, Triton
2002 Lasse Dahl, Faaborg
2003 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2004 Nikolaj Ilsøe Jensen, OB
2005 Ruben S. Jensen, Årslev
2006 Ruben S. Jensen, Årslev
2007 Hannibal Wincentsen
2008 Gustav Laurenborg, Næsby
2009 Frederik Jacobsen, BTK Ejby
2010 Jens Klein-Døssing, BBB
2011 Jens Klein-Døssing, BBB
2012 Jens Klein-Døssing, OB
2013 Oliver Sørensen, Triton
2014 Noah T. Hvid, BBB
2015 Noah T. Hvid, OB
2016 Asbjørn Thomsen, OB

SPILLESTEDER – UNGDOM
1980 Odense Idrætshal, Triton
1981 Odense Idrætshal, OB
1982 Odense Idrætshal, OBC/SM
1983 Munkebohallen
1984 Odense Idrætshal, OB
1985 Ebberuphallen, Thorøhuse
1986 Langeskovhallen
1987 Munkebohallen
1988 Fraugdehallen
1989 Fåborghallen
1990 Stenstruphallen
1991 Kertemindehallen
1992 Otteruphallen
1993 Stenstruphallen
1994 Kertemindehallen
1995 Ubberudhallen, Korup
1996 Kertemindehallen
1997 Kertemindehallen
1998 Kertemindehallen
1999 Kertemindehallen
2000 Rosengårdsskolens hal
2001 Kertemindehallen
2002 Kertemindehallen
2003 Kertemindehallen
2004 Kertemindehallen
2005 Kertemindehallen
2006 Kertemindehallen
2007 Kertemindehallen
2008 Kertemindehallen
2009 Kertemindehallen
2010 Rosengårdsskolens hal
2011 Rosengårdsskolens hal
2012 Rosengårdsskolens hal
2013 Rosengårdsskolens hal
2014 Rosengårdsskolens hal
2015 Langeskov Idrætshal
2016 Langeskov Idrætshal